Cyber City

Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Proricanje / Otkrivanje Sudbine

Proricanje / Otkrivanje Sudbine 10 years 1 month ago #24409

• Grifindor
  • ( User )
  • Grifindor's Avatar
  • Cyberian
[shadow=coral:249c56fc3d]Proricanje - Dijalog sa nevidljivim svijetom.[/shadow:249c56fc3d]

To je jedno od najstarijih i najpostojanijih ljudskih aktivnosti. Ne postoji ljudska kultura u kojoj proricanje nije postojalo.

STA JE TO? :shock: Proricanje je umijece sluzenja slikama, oblicima i simbolima za otkrivanje skrivenog. Te slike, oblici i simboli tumace, naslucuju, predvidjaju u skladu sa proricateljevom moci intuicije, nadahnuca, transa i sposobnosti tumacenja simbola i snova.

Proricanje ne otkriva buducnost. Ono je lumen ili svjetlo koje je dodatak sposobnosti i inteligencii proricatelja i omogucava mu da vidi sta je tu i sad u podsvjesti pitaca, koje su duhovne sile aktivne u trenutnoj situaciji i kako s njima mozemo uspjesno suradjivati.
Sluzi nam da zavirimo u korijene nastalih problema ili poteskoca i ukazuje na nacin kako da ih se rijesi, da nam pokaze je li protok energije ka tome rjesavanju uspostavljen i put otvoren.
Takodjer da nam pruzi informaciju kojim putem se trenutno nas unutarnji duh ili sudbina krecu...

Svrha proricanja nije otkriti buducnost, vec nas aktivno ukljuciti u proces te buducnosti, povezati nas s tokom zivota pomocu znakova, simbola, arhetipskih znakova povezanih sa podsvjeshcu, s duhovima koji ce nam pomagati. :D
Gracious Goddess, protect me from all harm seen and unseen
The administrator has disabled public write access.

Re: Proricanje / Otkrivanje Sudbine 10 years 1 month ago #24411

• Grifindor
  • ( User )
  • Grifindor's Avatar
  • Cyberian
[shadow=violet:8bf03375d7]Razni su nacini proricanja: [/shadow:8bf03375d7]

Karte, Rune, Cvorovi, Talog od kave ili caja, Citanje natalnih karti, Prorocke ptice, Gledanje u dlan, Citanje znakova, Predskazanja u snovima, Gledanje u plecku i u utrobu zivotinja, Govor tijela, Rasljarenje, Visak, Kosti i Skoljke, Tumacenje slucajnih ulomaka govora u prolazu, Hermesova proricanja, Samanska proricanja, kristalna kugla, Motrenje plamena, Gematrija i Magicni kvadrati, Pisanje po zemlji, I Ching, Tarot, Citanje polozaja zvijezda i nebeskih znamenja, Snovi... i mnogi drugi nacini.

Proricanje je nacin spoznaje, razgovor sa, za nas, nevidljivm svijetom. Bezbrojni nacini proricanja, od jednostavnih do najslozenijih, zapravo su nam dati kao duhovni pomagaci koji nam pomazu da prolazimo kroz ovaj zivot, oslanjajuci se na iskustva i pomoc suptilnih bica iz prostora u nevidljivim dimenzijama oko nas. ;)=

Re: Proricanje / Otkrivanje Sudbine 10 years 1 month ago #24413

• Grifindor
  • ( User )
  • Grifindor's Avatar
  • Cyberian
Ako vas zanima neka posebna vjestina proricanja, pisite pa da ih tako razradjujemo.

Za ohrabrenje evo dobrog savjeta kako da izaberete pravo rjesenje kada imate nekoliko opcija. Proricanja je iz grcke tradicije:

PRORICANJE IZ ZDJELE iliti PO SAVJET NA OLIMP:

Zeus, vrhunski grcki bog, sjedeci na Olimpu, svojim mocima prizima sve aspekte zivota i moze uticati na njih. Tako se s njim mozete konsutirati uvijek kada imate dilemu sta biste od mnogih opcija odabrali.

1. Napisete na razlicitim papiricima znakove ili simbole za svaku opciju.
2. Stavite papirice u neku posudu.
3. Dobro promijesajte.
4. Imajte na umu da Zeus zna sve nacine na koje ce buducnost biti ostvarena i da govori kroz slucajnosti.
5. Zatvorite oci i odaberite jedan od papirica sa simbolom.

Bez obzira kakvu cete zbilja odluku donijeti na kraju, nije lose razmisliti zasto vam je bas taj simbol dopao ruku. :D

Re: Proricanje / Otkrivanje Sudbine 10 years 1 month ago #24414

• virleo
  • ( User )
  • virleo's Avatar
  • Cyberian
Povodom gledanja u plecku- pamtim pricu svoje majke, tada jos devojcice, kada je njen deda, posle slavskog rucka uzeo plecku jagnjeta ili cega vec, ne secam se, koje su pojeli, pogledao, spustio na sto, ustao i rekao - sledece godine mene ovde nece biti.
Na zalost bio je u pravu, a bio je relativno mlad covek. :shock:
Godess, Godess hear my plead Make me the weight I want to heed, This size is to big for me, A size 38 I want to be, So Mote It Be

Re: Proricanje / Otkrivanje Sudbine 10 years 1 month ago #24416

• Grifindor
  • ( User )
  • Grifindor's Avatar
  • Cyberian
Slavenska je tradicija gledanja u plecku i na nasim prostorima vrlo prisutna. Moj djed je bio poznat po gledanju u plecku i dolazili su mu ljudi redovno s pleckama... hehehehehe... nije bilo oskudice....

Re: Proricanje / Otkrivanje Sudbine 10 years 1 month ago #24464

• Stregoni
  • ( User )
  • Stregoni's Avatar
  • Cyberian
Zanimljiva tema .Ja se divinacijom uglavnom koristim kad je nesto jako bitno , za ostalo mi pomaze intuicija , vizije i snovi.Ali kad se koristim divinacijom,kada hocuda protumacin san ili viziju , ja uglavnom koristi talog kafe,rune , visl ili u naj ekstremnijim slucajevima i tarot . Divinaciju koristim obavezno pred neko spell , dali bi trebao uopste da ga radim ili ce sudbina pokazati svoje. Najvise mi se svidja divinacija kroz snove.Postavim neko vazno pitanje i u snu dobijem odgovor. Jako je delotvorno preporucujem vam da ga isprobate. :D
Isis,Astarte,Diana,Hecate,Demeter,Kali,Inanna!
BLESSED BE!

Re: Proricanje / Otkrivanje Sudbine 10 years 1 month ago #24509

• cle
  • ( Global Moderator )
  • cle's Avatar
  • Technical
Ja koristim vec godinama Rune... I love them! :heart
"In air, signs, in fire, visions, in water, forms, on earth, words" ... As Above So Below...

Re: Proricanje / Otkrivanje Sudbine 10 years 1 month ago #24515

• Zana63
  • ( User )
  • Zana63's Avatar
  • Cyberian
Ja se u ovo ne razumem, ali se divim ljudima sa izrazenim prorockim darom kao sto je nor. Vava.

Re: Proricanje / Otkrivanje Sudbine 10 years 1 month ago #24529

• Kirka
  • ( User )
  • Kirka's Avatar
  • Technical
PRORICANJE IZ ZDJELE iliti PO SAVJET NA OLIMP:

Zeus, vrhunski grcki bog, sjedeci na Olimpu, svojim mocima prizima sve aspekte zivota i moze uticati na njih. Tako se s njim mozete konsutirati uvijek kada imate dilemu sta biste od mnogih opcija odabrali.

1. Napisete na razlicitim papiricima znakove ili simbole za svaku opciju.
2. Stavite papirice u neku posudu.
3. Dobro promijesajte.
4. Imajte na umu da Zeus zna sve nacine na koje ce buducnost biti ostvarena i da govori kroz slucajnosti.
5. Zatvorite oci i odaberite jedan od papirica sa simbolom.

Bez obzira kakvu cete zbilja odluku donijeti na kraju, nije lose razmisliti zasto vam je bas taj simbol dopao ruku. :D

Grif, napisi meni laiku koji su to simboli i pretpostavljam da treba znacenje tih simbola. :heart

Re: Proricanje / Otkrivanje Sudbine 10 years 1 month ago #24549

• Akasha
  • ( User )
  • Akasha's Avatar
  • Cyberian
Ja koristim vec godinama Rune... I love them! :heart

Gledala sam na nekoj dr.chatu da su pisali o runama,pa ako bi mogla jednu posebnu temu pa da bacish sve o njima,ono kako se koriste itd :mrgreen: Ae plizzzzz,nishta ne znam o tome :)ek
Medicated aren't we all :~~~
Time to create page: 0.107 seconds